×

Εκπληκτικό παιχνίδι στα "Καμινίκια", ισόπαλοι με 2-2 Άγιος Γεώργιος & Κισσός Χορτιάτη

στις 27/11/2016

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι από πλευράς θεάματος και γκολ πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής στα "Καμινίκια", όπου ο Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης ήρθε ισόπαλος με τον Κισσό Χορτιάτης με σκορ 2-2.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 29ο λεπτό με τον Νιμβρόγλου, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 67ο λεπτό με τον Τσακμακλή. Στο 83ο λεπτό, ο Κισσός ανέτρεψε το σκορ με το όμορφο γκολ του Παπαδόπουλου, όμως λίγο πριν λήξει η αναμέτρηση, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με το γκολ του Τσιμώνη.

Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης - Κισσός Χορτιάτη 2-2

Δοκάρι: Τσιμώνης (57’)

Σκόρερ: Νιμβρόγλου (29’), Τσακμακλής (67’), Παπαδόπουλος (83’), Τσιμώνης (90’)

Διαιτησία: Παπαγγελής (Ανδρέου – Αποστόλου)

ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Ρόκκας, Γευγελίδης Σ. , Ταξίδης, Γευγελίδης Χ. , Ιωσηφίδης, Τεντόγλου, Κασάπι (66’ Αλμπάνης), Τσιμώνης, Νιμβρόγλου, Ντέμκα (81’ Σωπίδης), Μάμαλης (61’ Πάνο)

Στον πάγκο του Αγίου Γεωργίου οι: Αλμπάνης, Σωπίδης, Μούτσιος, Μισιρλής, Τριανταφυλλίδης, Αλμπάνης, Πάνο

ΚΙΣΣΟΣ: Φιάτης, Ντίτζιος, Μήττας, Κυριαζής, Μπαρτσιώκης, Καπετάνος, Νανακούδης, Χαράτσης (59’ Ελευθεριάδης), Παπαδόπουλος, Τσακμακλής, Λανάι

Στον πάγκο του Κισσού οι: Ελευθεριάδης, Αναγνώστου, Βαρδεσιώτης, Θεολόγου, Κυργερίδης, Γεωργιάδης, Μενεξές