×

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχθηκαν Νικόπολη & Δόξα Ρετζικίου

στις 27/11/2016

Ένα εκπληκτικό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής, όπου η Νικόπολη ήρθε εντός έδρας ισόπαλη με την Δόξα Ρετζικίου με σκορ 2-2.

Το σκορ άνοιξε ο Καλμέττη στο 10ο λεπτό, με την ομάδα της Δόξας να ισοφαρίζει στο 46ο λεπτό με τον Αλέξανδρο Ανδρονικίδη. Στο 67ο λεπτό, η ομάδα του Ρετζικίου ανέτρεψε το σκορ με τον Τουρσίδη, όμως δέκα λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Καρβούνη.

Οι δυο ομάδες προσπάθησαν να πάρουν την νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως το 2-2 παρέμεινε ως έχει μέχρι και το τέλος του αγώνα.

ΑΜΣ Νικόπολη - Δόξα Ρετζικίου 2-2

Σκόρερ: Καλμέττη (10’), Ανδρονικίδης (46’), Τουρσίδης (67’), Καρβούνης (77’)

Διαιτησία: Μαρόπουλος (Βλάχου – Μεταξιώτης)

ΝΙΚΟΠΟΛΗ: Λεπίδης, Ιωαννίδης (56’ Κωνσταντινίδης), Μπερμπέρης, Πουτακίδης, Δουλγερίδης, Μποζίδης, Τζιαφέρης (63’ Αραμπατζής), Πότσι, Τσιτλαχίδης, Καλμέττη, Λιάτης (46’ Καρβούνης)

Στον πάγκο της Νικόπολης οι: Σουγιολτσής, Αραμπατζής, Κωνσταντινίδης, Βέττης, Κεκτσίδης, Ηλιόπουλος, Ατματζίδης

ΔΟΞΑ: Φωτόπουλος, Τσοπουρίδης, Θεόδωρος, Τανταλίδης (89’ Αλεξανδρίδης), Τουρσίδης, Παναγιωτόπουλος (46’ Καμτσής), Τάσι, Ιωαννίδης, Ανδρονικίδης, Μουταφτσής, Ζαρπής (60’ Ταλιαδούρος)

Στον πάγκο της Δόξας οι: Ταλιαδούρος, Καμτσής, Αλεξανδρίδης, Γιάννος, Μαρίνης, Λαπουρίδης, Μπάλογλου