×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Σπουδαία νίκη του Μελιτέα, επικράτησε με 2-1 της Ομόνοιας Σταυρούπολης

στις 03/12/2016

Ο Μελιτέας συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας, κερδίζοντας εκτός έδρας την σκληροτράχηλη Ομόνοια Σταυρούπολης με 2-1.

Το σκορ άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Βασιλείου για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έκαναν δύο τα τέρματά τους με τον Γρηγόρη Λάκη στο 37ο λεπτό.

Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε ο Κοϊμτζίδης στο 85ο λεπτό. Η ομάδα της Ομόνοιας έπαιξε πολύ καλά στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησε πολλές φάσεις, όμως δεν κατάφερε τελικώς να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας. Να πούμε πως στο 31ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, την εκτέλεση την οποία ανέλαβε ο Χρήστος Γιαννουκίδης, όμως δεν επιτεύχθηκε γκολ.

Ομόνοια Σταυρούπολης – Μελιτέας 1-2

Σκόρερ: Βασιλείου (15’), Λάκης (37’) , Κοϊμτζίδης (85’)

Διαιτησία: Σαουλίδης (Παπαδόπουλος – Αϊναλής)

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χατζάρας, Ριζόπουλος, Παρασκευόπουλος, Μαβίδης, Βανδήρας, Μαυρίδης (46’ Ψάρρας), Κοϊμτζίδης, Κουλιανός, Γιαννουκίδης, Ανδρεάδης, Δούλης

ΜΕΛΙΤΕΑΣ: Πεϊμανίδης, Δροσαλάκης, Χαρμάνας, Λάκης, Τανάσκος, Κωνσταντίνου, Ζαγνατόπουλος, Μπιτζένης, Ζάντζας, Βασιλείου, Χατζηπαρασίδης

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 03 Δεκεμβρίου 2016 20:31