×

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Φοίνικας Πολίχνης & ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας

στις 03/12/2016

Στο γήπεδο της Πολίχνης, ο τοπικός Φοίνικας ήρθε ισόπαλος με την ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας με σκορ 1-1.

Ο Φοίνικας ήταν αυτός ο οποίος προηγήθηκε στον αγώνα στο 72ο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τοκμακίδη, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 88ο λεπτό με τον Σκοτίδα.

Η Τερψιθέα είχε δύο δοκάρια στο πρώτο 15λεπτο του παιχνιδιού με τον Μπούρτζο, ενώ δημιούργησε αρκετές φάσεις μπροστά από την εστία του Μαμάη, χωρίς να έχει το αποτέλεσμα που ήθελε.

Φοίνικας Πολίχνης - ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας 1-1

Δοκάρι: Μπούρτζος (4’, 15’)

Σκόρερ: Τοκμακίδης (72’ πεν.), Σκοτίδας (88’)

Διαιτησία: Γκορτζίλας (Πατσιάς – Γεωργόπουλος)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μαμάης, Γάκης, Κετατζίδης (69’ Πουρνάρας), Παπουνίδης (60’ Καμενίδης), Χαραλαμπίδης, Σαρήπαπας, Γράψας, Τσαπούτογλου, Τοκμακίδης, Τσουκαλίδης, Παπαδόπουλος

ΤΕΡΨΙΘΕΑ: Μπογδάνος, Κατσίρης, Δεμίρης Α. (46’ Νόικος) , Βασιλειάδης, Ζιάκας, Μπούρτζος, Νίκου Π. , Δεμίρης Π. , Τσανδάρης (46’ Σκοτίδας), Νίκου Α . , Ρωμαίος (66’ Σαβλίδης)