×

Σπουδαία νίκη του Κεραυνού Ωραιοκάστρου στον Άγιο Βασίλειο

στις 04/12/2016

Ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον Μακεδονικό Αγίου Βασιλείου με 3-2.

Το σκορ άνοιξε ο Μαναβίδης στο 19ο λεπτό για τον Κεραυνό, ο οποίος στο 22ο λεπτό προηγήθηκε με 2-0, χάρις στο γκολ του Χαψά. Στο 40ο λεπτό, ο Μακεδονικός μείωσε με τον Φραγγούδη σε 1-2, με την ομάδα του Ωραιοκάστρου στο 56ο λεπτό να κάνει το 3-1 χάρις στο γκολ του Σαββίδη.

Το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στο 63ο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λεονταρίδη.

Ο Κεραυνός Ωραιοκάστρου ολοκλήρωσε το παιχνίδι με εννιά παίκτες, λόγω των δύο αποβολών, του Γούλα στο 61ο λεπτό και του Μαρίνη στο 75ο λεπτό.

Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου - Κεραυνός Ωραιοκάστρου 2-3

Δοκάρι: Ουσταμπασίδης (68’)

Αποβολή: Γούλας (61’), Μαρίνης (75’)

Σκόρερ: Μαναβίδης (19’), Χάψας (22’), Φραγγούδης (40’), Σαββίδης (56’), Λεονταρίδης (63’ πεν.)

Διαιτησία: Παλιούρας (Παπαδοπούλου – Ασλάνης)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Διαμαντής, Χαϊντούτης, Βορνίτης, Καραχάλιος (80’ Ρωσσίας), Ανδρεανίδης, Μωυσίδης, Νικολαϊδης (46’ Κατρατζόγλου), Λεονταρίδης, Φραγγούδης, Σαμουρέλης, Τόσκα

ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ: Μητακίδης, Εξαδάκτυλος, Λιωτήρης, Μαναβίδης, Πουσουλίδης, Μαρίνης, Γκουτζαμάνης (90’ Παναρίτης), Μίλκας (46’ Σαββίδης), Ουσταμπασίδης, Χαψάς, Γραμμένος (46’ Γούλας)