×

Σπουδαίο ματς στο Καρτεραί, ισόπαλοι με 2-2 ΠΑΟ Καρτερών & ΠΟ Ξηροκρήνης

στις 04/12/2016

Ο ΠΟ Ξηροκρήνης, πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση, όμως δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς νίκης, απέναντι στο ΠΑΟ Καρτερών, με το ματς να ολοκληρώνεται με σκορ 2-2.

Ο ΠΟΞ προηγήθηκε στον αγώνα με τον Τσάνταλη στο 4ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Η Ξηροκρήνη πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ στο 65ο λεπτό με τον Μπρούνο, με τον ΠΑΟ Καρτερών να ισοφαρίζει δέκα λεπτά αργότερα, με το 2-2 να έμελλε να ήταν και το τελικό σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Μητσικώστα (είχε μπει ως αλλαγή στο ματς) από το 65ο λεπτό.

Πολύ καλή εμφάνιση για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι θα μπορούσαν να πάρουν και τους τρεις βαθμούς της νίκης. Ο ΠΟΞ είχε στο παιχνίδι σε εξαιρετική ημέρα τους Τσιαμήτρο, Τσάνταλη και τον πορτιέρο τους Ισμιρλόγλου.

ΠΑΟ Καρτερών - ΠΟ Ξηροκρήνης 2-2

Διαιτησία: Τοπάλης (Χατζηβασιλείου – Πηγαδάς)