×

Εξαιρετικός ο Ηρακλής Μοδίου, νίκησε με 3-1 τον Νέστωρ Όσσας

στις 04/12/2016

Ο Ηρακλής Μοδίου, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας εντός έδρας τον Νέστωρ Όσσας με 3-1.

Το σκορ άνοιξε η Όσσα στο 25ο λεπτό με το αυτογκόλ του Βαλαχά, όμως ο Ηρακλής ισοφάρισε στο 40ο λεπτό με τον Μαγδάκη, φέρνοντας το ματς στα ίσια.

Στο 65ο λεπτό, ο Αργυρούδης έδωσε το προβάδισμα στο Μόδι, ενώ στο 73ο λεπτό, ο Πετρίδης με όμορφη ενέργεια, διαμόρφωσε το τελικό 3-1,

Ο Ηρακλής πηγαίνει πλέον με την καλύτερη ψυχολογία στο ματς της επόμενης αγωνιστικής με την Μάδυτο, στο οποίο κάλεσε τον φίλαθλο κόσμο της ομάδας για να στηρίξει τους ποδοσφαιριστές.

Ηρακλής Μοδίου – Νέστωρ Όσσας 3-1

Σκόρερ: Βαλαχάς (25’ αυτ.), Μαγδάκης (40’), Αργυρούδης (65’), Πετρίδης (73’)

Διαιτησία: Σαουλίδης (Ζαρμακούπης – Νικολής)