×

"Ασπρόμαυρη" λαίλαπα, νίκη του ΠΑΟΚ Σταυρού με κορυφαίο τον Πρόκο

στις 10/12/2016

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο και σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ Σταυρού πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την ΑΕ Αγίου Γεωργίου με 2-0.

Το συγκρότημα του κ. Σαλέπη δεν δυσκολεύτηε ιδιαίτερα να πάρει την νίκη, την οποία την ήθελε πολύ μετά την ισοπαλία στον αγώνα με τον ΠΑΟ Δορκάδας το περασμένο Σαββατοκύριακο.

To σκορ άνοιξε ο Κανέλλης στο 35ο λεπτό, ο οποίος συνεχίζει να εντυπωσιάζει με την απόδοσή του (συγκαταλέγεται στους κορυφαίους φετινούς σκόρερ της Α' κατηγορίας), ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον εξαιρετικό στον αγώνα Πρόκο στο 66ο λεπτό.

ΠΑΟΚ Σταυρού - ΑΕ Αγ.Γεωργίου 2-0

Σκόρερ: Κανέλλης (35’), Πρόκος (66’)

Διαιτησία: Μαρόπουλος (Λεζάι – Μερκενίδης)

ΠΑΟΚ: Χατζηλάρι Ε. , Στιβαστάρης, Χατζιλάρι Σ. , Καρακεχαγιάς, Σαλέπης, Πλουμούδης, Μπουλάρι, Μπελές, Κανέλλης, Πρόκος, Πασαλής

ΑΕ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ: Ανατολίτης Ι. , Ανδρεάδης, Κυριακίδης, Μυλωνάς, Ανατολίτης Σ. , Κοσμάς Φ. , Καραγιαννούδης, Κοσμάς Ν. , Μαστροπάντσος, Πετρόφ, Σκόρδας

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 10 Δεκεμβρίου 2016 18:54