×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Νίκη στο ντέρμπι για τον Χαρίλαο Επαμεινώνδα, επικράτησε των Παπάδων

στις 10/12/2016

Μια πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε ο Χαρίλαος Επαμεινώνδας, καθώς επικράτησε των Παπάδων εκτός έδρας το απόγευμα του Σαββάτου με σκορ 3-2.

Ο Ντερικασβίλι άνοιξε το σκορ στο πέμπτο λεπτό, με τον Ζέρη να κάνει δύο τα τέρματα του Χαρίλαου στο 22ο λεπτό. Οι Παπάδες στο 25ο λεπτό μείωσαν σε 2-1 με τον Αρσενίδη και ισοφάρισαν στο 64ο λεπτό με τον Αναστασιάδη.

Οι φιλοξενούμενοι όμως, δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο 69ο λεπτό με τον Νικολό, πήραν μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη.

Παπάδες - Χαρίλαος Επαμεινώνδας 2-3

Σκόρερ: Ντερικασβίλι (5’), Ζέρης (22’), Αρσενίδης (25’), Αναστασιάδης (64’), Νικολός (69’)

Διαιτησία: Παπανώτας (Ζουρτουμίδης -Τσεχελίδης)

ΠΑΠΑΔΕΣ: Καρανάσιος, Μποζίνης, Χονδρής (89’ Κοντομιχάλης), Γουργούλας, Χουσενίδης, Παραλίκης, Γούλιος, Αναστασιάδης, Κάτσα, Σαραφιανός (46’ Αηδόνης), Αρσενίδης (75’ Σταματόπουλος)

ΧΑΡΙΛΑΟΣ: Αποστολίδης, Σαρηγιάννης (89’ Ζαραφίδης), Κλανετατζής, Νικολός, Τσομπανίδης, Μητρούδης, Κακαβός (64’ Παυλίδης), Γκοτσίδης (72’ Βαφειάδης), Ζέρης, Πολυκασβίλι, Τσαπανίδης