×

Χωρίς "φρένα" οι Ακρίτες Συκεών, επικράτησαν με 2-1 του Κεραυνού Αγίου Παύλου

στις 11/12/2016

Οι Ακρίτες Συκεών συνέχισαν με νίκη τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Κεραυνό Αγίου Παύλου με σκορ 2-1.

Η ομάδα του κ. Ζίφκα άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με το αυτογκόλ του Ζιάκου, με την ομάδα του Αγίου Παύλου να φτάνει στο γκολ της ισοφάρισης στο 77ο λεπτό με τον Κρεμασμένο.

Η απάντηση των Ακριτών ήταν άμεση και συγκεκριμένα στο 80ο λεπτό με σκόρερ τον Γιώργο Παπαδόπουλο και έτσι η ομάδα των Συκεών έφυγαν με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Κεραυνός Αγίου Παύλου - Ακρίτες Συκεών 1-2

Σκόρερ: Ζιάκος (14’ αυτ.), Κρεμασμένος (77’), Παπαδόπουλος Γ. (80’)

Διαιτησία: Βέρρος (Συμεωνίδης – Πάνου)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Σεμπίρης, Οικονομίδης, Ζιάκος, Σαμαράς (76’ Βαρνάς), Αβραμίδης, Τσιούχας, Σπηλιώτης, Φορτούνης (46’ Κρεμασμένος), Σταυρακίδης, Ούτσι, Μπαριώτας

ΑΚΡΙΤΕΣ: Τσιαμπέρας, Γεωργιάδης (59’ Μουρατίδης), Κοκκινίδης, Θεοδωρίδης, Χριστοδουλίδης, Βασαίτης, Μυλωνάς, Χατζηβασιλειάδης, Παπαδόπουλος, Οκριασβίλι (66’ Νικολαϊδης), Πανόπουλος (79’ Βασβάνης)