×

Νικηφόρα συνέχισε η Γέφυρα, επικράτησε με 1-0 της Αστραπής Δενδροποτάμου

στις 11/12/2016

Ο Μακεδονικός Γέφυρας, πήρε μια πολύ σημαντική νίκη το πρωί της Κυριακής, κερδίζοντας την Αστραπή Δενδροποτάμου του Νίκου Μαχαιρίδη με σκορ 1-0.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο 39ο λεπτό με το γκολ του Κατσώρα. Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο, παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, έχοντας και δοκάρι με τον Μαγκόπουλο στο 20ο λεπτό.

Από την άλλη, η Αστραπή έδωσε μεγάλη μάχη στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας αρκετές ευκαιρίες, μη καταφέρνοντας όμως να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Μακεδονικός Γέφυρας - Αστραπή Δενδροποτάμου 1-0

Δοκάρι: Μαγκόπουλος (20’)

Σκόρερ: Κατσώρας (39’)

Διαιτησία: Τονίδης (Παπαδόπουλος – Μπούρης)

ΓΕΦΥΡΑ: Δήμου, Κατσώρας, Ρετζέπης, Καμβούκος, Γαρουφαλιάς (60’ λ.τ Αβραμίδης), Καφετζής, Παναγιωτάτος, Μαγκόπουλος (90’ Ψαρράς), Μάστορας, Αυγερινός, Σκενδέρης (80’ Κοντογιάννης)

ΑΣΤΡΑΠΗ: Σεϊφεδίνογλου, Βαλκάνης, Παύλου Γιάννης , Γκιτάκης, Βασιλείου (60’ Χουσεϊνογλου), Μουκατατζής, Κουταλίδης, Καρόνιας (75’ Λαβασάς), Τσαμασλίδης, Παύλου Γιώργος, Ασημάκης