×

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΔ, επικράτησε με 2-1 της Νίκης Ευκαρπίας

στις 11/12/2016

O ΠΑΟ Διοικητηρίου, επέστρεψε στις νίκες απέναντι σε μία πολύ αξιόλογη ομάδα και δύσκολη έδρα. Το πρωί της Κυριακής πήρε μια σημαντική νίκη εκτός έδρας, κερδίζοντας την Νίκη Ευκαρπίας με 2-1.

Ο ΠΑΟΔ άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Μώκο, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στο δεύτερο γκολ τους στον αγώνα στο 62ο λεπτό με τον Γερομανώλη.

Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 90ο λεπτό από το αυτογκόλ του Σταματίου. Εξαιρετική ήταν η διαιτησία της κ. Αμανατίδου με βοηθούς τους Τυριακίδη και Νταρή.

Τέλος, να πούμε πως η Νίκη Ευκαρπίας έλυσε την συνεργασίας της με τον τεχνικό κ. Παπαδόπουλο.

Νίκη Ευκαρπίας - ΠΑΟ Διοικητηρίου 1-2

Σκόρερ: Μώκος (28’), Γερομανώλης (62’), Σταματίου (90’ αυτ.)

Διαιτησία: Αμανατίδου (Τυριακίδης – Νταρής)

ΝΙΚΗ: Μαλέσιος, Σαββόπουλος (68’ Καμαριώτης), Παπαχρυσάνθου, Τουμπόγλου Κ. , Μίλκογλου, Φαρμάκης (63’ Πλάκου Δ.), Πασπαλάς, Μαυρόπουλος (85’ Τουμπόγλου), Αθήτσος, Καραμπατάκης, Γιουμίδης

ΠΑΟΔ: Ανθιμίδης, Μπράτσος (46’ Καραμανλής), Κωνσταντάρας, Γερομανώλης, Βαμβάκος (21’ λ.τ Σταματίου), Κουστράβας, Γκαρσία, Κούτουλας, Μπικιάρης (58’ Ερίσι), Μώκος, Χαλκόπουλος