×

Μεγάλη νίκη της Ομόνοιας Σταυρούπολης, επικράτησε με 1-0 της Τερψιθέας

στις 11/12/2016

Η Ομόνοια Σταυρούπολης, πήρε μια πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας την ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας με σκορ 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν την νίκη με το αυτογκόλ του Ζιάκα (στην φάση ήταν και ο Ψάρρας) από το 47ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι έχασαν πολλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν, με το δοκάρι του Καρακότσογλου στο 50ο λεπτό, ενώ αποκορύφωμα όλων αυτών ήταν το χαμένο πέναλτι του Μπογδάνου στο 72ο λεπτό.

Έτσι, η Ομόνοια πανηγύρισε μια πολύ μεγάλη νίκη.

ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας - Ομόνοια Σταυρούπολης 0-1

Αποβολή: Βανδήρας (43’)

Δοκάρι: Καρακότσογλου (50’)

Σκόρερ: Ζιάκας (47’ αυτ.)

Διαιτησία: Μπάτζιος (Παπαδοπούλου Ζ. – Τσιώνης)

ΤΕΡΨΙΘΕΑ: Μπογδάνος, Κατσίρης, Καρακότσογλου, Βασιλειάδης, Ζιάκας (75’ Σαβλίδης), Νίκου Λάππας Α. , Νίκου Λάππας Π. , Ρωμαίος, Σκοτίδας, Νόικος (58’ Τσανδάρης), Δεμίρης (55’ Παπαχρήστου)

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χατζάρας, Ριζόπουλος, Ανδρεάδης, Δούλης, Λέτσιος, Κουλιανού, Μαυρίδης, Παπαδόπουλος (46’ Ιωαννίδης), Ψάρρας (75’ Παρασκευόπουλος), Βανδήρας, Κοϊμτζίδης (90’ Μπαντής)

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 11 Δεκεμβρίου 2016 19:49