×

Καλή εμφάνιση και πρόκριση για τα "Καναρίνια", κέρδισαν με 2-1 το Φίλυρο

στις 14/12/2016

Ο Γυμναστικός Σύλλογος της Ηλιούπολης, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση και χάνοντας πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει περισσότερα γκολ, πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνων, κερδίζοντας την ΑΕ Φιλύρου με σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο κομμάτι του παιχνιδιού και πήραν δίκαια την πρόκριση. Στο 18ο λεπτό, ο Αλμπανίδης άνοιξε το σκορ για την Ηλιούπολη, η οποία έκανε δύο τα τέρματά της στο 26ο λεπτό με τον Μπεγκλή.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε από τον Tόπτση στο 64ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΕ Φιλύρου 2-1

Σκόρερ: Αλμπανίδης (18’), Μπεγκλής (26’)

Διαιτησία: Μιχούλιας (Αποστόλου – Πάνου)

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Μπουρλιάσκος, Τάτσιος, Μακραντώνης, Δρακόπουλος, Γκουβάρας, Γκαραγκούνης, Κυριλίδης, Ξούρας, Μαραντίδης, Αλμπανίδης, Μπεγκλής

ΦΙΛΥΡΟ: Αμαλίδης, Παναγιαννόπουλος, Τοπουζίδης, Παυλίδης, Καρίκας, Κοσμόγλου, Τόπτσης, Καρίκας Σ. , Κουκούτσης, Κασιξίδης, Μπόντης