×

Σημαντική νίκη του Ιωνικού, με κορυφαίο τον Σιδηρόπουλο

στις 17/12/2016

Ο Ιωνικός, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον Αίαντα Ευόσμου με 2-0.

Κορυφαίος της αναμέτρησης ήταν ο Σιδηρόπουλος, ο οποίος σκόραρε και τα δύο γκολ της ομάδας του, το πρώτο στο 7ο λεπτό και το δεύτερο τέρμα στο 18ο λεπτό.

Από την άλλη, ο Αίαντας προσπάθησε, δημιούργησε ευκαιρίες, όμως ο Ιωνικός πανηγύρισε την νίκη.

Ιωνικός - Αίας Ευόσμου 2-0

Σκόρερ: Σιδηρόπουλος (7’, 18’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης Κ. (Ντάνης – Φακανάς)

ΙΩΝΙΚΟΣ: Κορώνας Χ. , Χατζηαντωνίου, Γαϊτανίδης, Δουρμούζης, Πασπαλάς, Κουσιώρας, Δημητρίου (46’ Ποργιάζης), Σιδηρόπουλος, Μανελλίδης (69’ Ναζλίδης), Ελληνίδης, Αντωνιάδης (77’ Τόπα)

ΑΙΑΣ: Σταυρίδης, Στεφανόπουλος, Εγγλέζος, Σέρα, Παπουλίδης, Καραντασιάδης, Κοσαξής (38’ Καρυπίδης), Λαζαρίδης, Τριανταφύλλου (66’ Αρκουτσίδης), Γαβρίδης (77’ Ραφτόπουλος), Σαλτσίδης