×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Μέγας Αλέξανδρος & Μέντεκας Καλαμαριάς

στις 17/12/2016

Στα "Καμινίκια", ο Μέγας Αλέξανδρος 2014 αναδείχθηκε ισόπαλος το απόγευμα του Σαββάτου, αντιμετωπίζοντας τον Μέντεκα Καλαμαριάς με σκορ 1-1.

Στο 12ο λεπτό, ο Μέντεκας έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί, καθώς σε πέναλτι που κέρδισε, ο Θεοδωρίδης αστόχησε να ανοίξει το σκορ. Στο 67ο λεπτό όμως, ο Μέντεκας κατάφερε να προηγηθεί με τον Γεωργιτσέλη, όμως το 0-1 δεν κράτησε για πολύ, καθώς ο Μέγας ισοφάρισε στο 72ο λεπτό με τον Ζαλακώστα.

Ένα λεπτό αργότερα, οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να πάρουν κεφάλι στο σκορ, καθώς η προσπάθεια του Βιόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι.

Μέγας Αλέξανδρος 2014 - Μέντεκας Καλαμαριάς 1-1

Δοκάρι: Βιόπουλος (73’)

Σκόρερ: Γεωργιτσέλης (67’), Ζαλακώστας Χ. (72’)

Διαιτησία: Μπουτσίκος (Λιαρής – Χουζανάς)

ΜΕΓΑΣ: Τόρα, Μούκα, Ναστίμι (70’ Πετσιμέρης), Κατσαβέλης, Τσιούτης, Ζουρτουμίδης, Ραμαντάνης, Οσμάνι, Βιόπουλος, Λιάμος, Ζαλακώστας Χ.

ΜΕΝΤΕΚΑΣ: Αλεξίου, Σφακιαννάκης, Μηλιός, Ελευθεροχωρινός, Τσακαλίδης, Θεοδωρίδης (76’ Καϊάφας), Γραμματικόπουλος, Προκοπιάδης, Χαιρετάκης, Γεωργιτσέλης (90’ Χατζηστρατής), Καρατζιοβαλής (86’ Ρούπος)