×

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις ΠΑΟΔ & Φίλυρο

στις 18/12/2016

Ο ΠΑΟ Διοικητηρίου το απόγευμα της Κυριακής αναδείχθηκε ισόπαλος με την Αθλητική Ένωση Φιλύρου, με σκορ 1-1.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο, δημιούργησαν ευκαιρίες, όμως το 1-1 έμελλε να ήταν το τελικό σκορ. Στο 17ο λεπτό, ο Κοσμόγλου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ για το Φίλυρο, με τον ΠΑΟΔ να φτάνει στο γκολ της ισοφάρισης με τον Μπεκιάρη στο 54ο λεπτό.

Στα γεγονότα του αγώνα είναι η επιστροφή του Τιμπλαλέξη στους αγωνιστικούς χώρους, μετά τον τραυματισμό που τον είχε αφήσει για αρκετές εβδομάδες εκτός γηπέδων.

ΠΑΟ Διοικητηρίου - ΑΕ Φιλύρου 1-1

Αποβολή: Σαρογλάκης (90’)

Σκόρερ: Κοσμόγλου (17’ πεν.), Μπεκιάρης (54’)

Διαιτησία: Γεωργιάδης (Μπουρής – Ξενιτόπουλος)

ΠΑΟΔ: Δρούγκας, Χαλκόπουλος (46’ Γκόλιας), Κωνσταντάρας, Γερομανώλης, Σταματίου, Κουστράβας (78’ Τόπτσι), Παπαδόπουλος (60’ Γεωργιάδης), Κούτουλας, Τιμπλαλέξης, Μώκος, Μπεκιάρης

ΦΙΛΥΡΟ: Κουτουνίδης, Σαρογλάκης, Καλαμπάκας, Καρίκας, Γούσιος, Κοσμόγλου, Παπαγιαννόπουλος, Πόπτσης (67’ Κουτουνίδης Π.), Παπουλίδης (54’ Κασιξίδης), Κουκούτσης, Μπόντης