×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Σπουδαία νίκη του ΑΟΚ στον Δενδροπόταμο, νίκησε με 2-1 την Αστραπή

στις 18/12/2016

Ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, πήρε μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας την Αστραπή Δενδροποτάμου με σκορ 2-1.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 43ο λεπτό με τον Τσαμασλίδη, όμως ο ΑΟΚ δύο λεπτά αργότερα, πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Πεταλά σε 1-1.

Το τελικό 2-1 υπέρ του ΑΟΚ, διαμορφώθηκε από τον Μπούκα στο 87ο λεπτό. Οι δύο αλλαγές που έκαναν οι φιλοξενούμενοι, δύο νεαρών παικτών, του Τάχατου και του Μιμηκόπουλου, βοήθησαν πάρα πολύ ώστε ο ΑΟΚ να φύγει με τους τρεις βαθμούς.

Αστραπή Δενδροποτάμου - ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου 1-2

Σκόρερ: Τσαμασλίδης (43’), Πεταλάς (45’), Μπούκας (87’)

Διαιτησία: Αγγελάκης (Παπαδόπουλος – Τσιότσιος)

ΑΣΤΡΑΠΗ: Σεϊφεδίνογλου, Παπαδόπουλος (90’ Λαβασσάς), Βαλκάνης, Δημητρίου, Παύλου, Μουκατατζής, Βασιλείου, Σαγκούρης (52’ Χουσεϊνογλου), Τσαμασλίδης, Καρώνιας (65’ Ασημάκης), Δημητρίου

ΑΟΚ: Χατζόπουλος, Τάφα (72’ Αρβανίτης), Μιμηκόπουλος Θ. , Φιγκούρι, Αβραάμ, Βέλιος, Λαφτσίδης (83’ Μιμηκόπουλος Γ.), Χατζημιχαήλ, Μπαρντούσι (66’ Ταχάτος), Πεταλάς, Μπούκας