×

Νίκη για την Δόξα Ρετζικίου, με δύο γκολ του Αλέξη Ανδρονικίδη

στις 18/12/2016

Η Δόξα Ρετζικίου το μεσημέρι της Κυριακής, πήρε μια πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη στο γήπεδο της Ηλιούπολης, κερδίζοντας την Ομόνοια Σταυρούπολης με σκορ 3-2.

Το σκορ άνοιξε ο Ανδρονικίδης στο 29ο λεπτό, ενώ τέσσερα λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης έκανε δύο τα τέρματα της Δόξας. Στο 50ο λεπτό, η Δόξα έκανε το 3-0, μετά την όμορφη ενέργεια και εκτέλεση του Ιωαννίδη.

Το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε από τα δύο γκολ του Γιαννουκίδη, στο 54ο και στο 70ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι έκαναν ότι μπορούσαν για να φτάσουν στην ισοφάριση, όμως το Ρετζίκι κράτησε το υπέρ της 3-2 μέχρι το τέλος.

Ομόνοια Σταυρούπολης - Δόξα Ρετζικίου 2-3

Αποβολή: Γιάννιος (40’), Σιδηράκης (58’)

Σκόρερ: Ανδρονικίδης (29’, 33’), Ιωαννίδης (50’), Γιαννουκίδης (54’, 70’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης (Φακανάς –Τριχάχαλος)

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χατζάρας, Γριζόπουλος, Παρασκευόπουλος, Σιδηράκης, Σαρηπανίδης, Λέτσιος, Δούλης, Ιωαννίδης, Γιαννουκίδης, Μαυρίδης, Κοϊμτζίδης

ΔΟΞΑ: Μαρκίδης, Τσοπουρίδης, Τάσι, Τουρσίδης, Μπαλόγλου, Παναγιωτόπουλος, Ταλιαδούρος, Λαπουρίδης, Ανδρονικίδης, Γιάννιος, Ιωαννίδης