×

"Επτάσφαιρη" η Ηλιούπολη, πέρασε δίκαια στους "4" του κυπέλλου

στις 18/01/2017

Η Ηλιούπολη, πραγματοποιώντας εκπληκτική εμφάνιση, πήρε την νίκη – πρόκριση στους τέσσερις του κυπέλλου ερασιτεχνών το απόγευμα της Τετάρτης, κερδίζοντας τον Μέγα Αλέξανδρο Ελλήνων με 7-1!

Οι γηπεδούχοι άργησαν να προσέλθουν στο γήπεδο, με τον αγώνα να ξεκινά είκοσι λεπτά μετά την προκαθορισμένη ώρα έναρξης. Η ομάδα της Ηλιούπολης δεν άφησε ιδιαίτερα περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους και δίκαια βρίσκονται πλέον στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Οι Τσεβρεντζής, Μαραντίδης και Μπεγκλής ήταν οι καλύτεροι της Ηλιούπολης, ενώ από πλευράς Μέγα, ο σκόρερ Τάσιος  πέτυχε ένα καταπληκτικό γκολ στο 52ο λεπτό.

Μ.Αλέξ. Ελλήνων - ΓΣ Ηλιούπολης 1-7

Δοκάρι: Μαραντίδης (23’, 30’)

Σκόρερ: Τσεβρεντζής Γ. (10’), Μαραντίδης (21’, 85’), Μπεγκλής (29’), Ξούρας (42’), Τάσιος Β. (52’), Αλμπανίδης (70’), Νικούδης (75’)

Διαιτησία: Ζαφειρόπουλος (Τσαχουρίδης – Ξενιτόπουλος)

ΜΕΓΑΣ: Δημητριάδης, Φραγκούλης (69’ Γεωργής), Γεώργης, Φραγκούλης, Μπάφας, Ρέμος (43’ Μουρατίδης, 46’ λ.τ Τάσιος Α.), Ταφίλης, Τάσιος Β. , Τσολακίδης, Σαντίκογλου Α. , Σαντίκογλου Γ.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Μπουρλιάσκος, ,Τάτσιος (46’ Νικούδης), Μακραντώνης, Σκόρδας, Γκουβάρας, Αλμπανίδης, Κυριακίδης, Ξούρας Δ. , Μαραντίδης, Τσεβρεντζής (76’ Γκαργκούνης), Μπεγκλής (68’ Δρακόπουλος)