×

"Αγχωτική" νίκη για τον Μελιτέα, επικράτησε με 2-0 της Νεάπολης

στις 21/01/2017

Ο Μελιτέας πήρε μια πολύ σημαντική και... αγχωτική νίκη (όπως εξελίχθηκε ο αγώνας) το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον Αθλητικό Σύλλογο της Νεάπολης με 2-0.

Το σκορ άνοιξε ο Παγώνης στο 80ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης με δική του ασίστ, στο 90ο λεπτό έδωσε έτοιμο γκολ στον Ζάντζα ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Ο Ζάντζας θα μπορούσε να είχε σκοράρει και στο 30ο λεπτό του αγώνα, αν η προσπάθεια που έκανε δεν σταματούσε στο δοκάρι.

Μελιτέας - ΑΣ Νεάπολης 2-0

Δοκάρι: Ζάντζας (30’)

Σκόρερ: Παγώνης (80’), Ζάντζας (90’)

Διαιτησία: Τσιαουσίδης (Ντάβελλας – Δημάκας)

ΜΕΛΙΕΑΣ: Πεϊμανίδης, Δροσαλάκης, Χαρμάνας, Λάκης, Τανάσκος, Κωνσταντίνου, Μπιτζένης (65’ Γιαπολδάκης), Βασιλείου (78’ Σαγματόπουλος), Χατζηπαρασίδης (65’ Παγώνης), Δαμιανίδης, Ζάντζας

ΝΕΑΠΟΛΗ: Σωτηρίου, Παναγιωτίδης, Σιδηρόπουλος, (68' Πολυζωνίδης), Αιναλής, Κούλογλου, Τριανταφυλλίδης, Δημητρακόπουλος, Πλατάκης, Τσιγγερλιώτης, Παπαδόπουλος (85' Δέλης), Θεοδωρίδης (68' Πολυζωνίδης Π.)

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 22 Ιανουαρίου 2017 10:08