×

Πέρασε από το Ρύσιο με... "τριάρα" η Αναγέννηση Επανομής

στις 21/01/2017

Η Αναγέννηση Επανομής χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την Αναγέννηση Ρυσίου με σκορ 3-0.

Το συγκρότημα του κ. Αμανατίδη έπαιξε στρωτό και καλό ποδόσφαιρο, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, με την ομάδα του Ρυσίου να έχει καλές ευκαιρίες να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο, μη έχοντας την τύχη με το μέρος της, ειδικά στα δύο δοκάρια που είχε.

Το σκορ άνοιξε ο Φακίτσας στο 21ο λεπτό, στο 34ο λεπτό ο Πανιτσίδης έκανε δύο τα τέρματα της Επανομής, ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον Μπλέντι στο 88ο λεπτό.

Αναγέννηση Ρυσίου - Αναγέννηση Επανομής 0-3

Δοκάρι: Αλιβάνογλου (58’), Κοτσαρίδης (65’)

Σκόρερ: Φακίτσας (21’), Πανιτσίδης (34’), Μπλέντι (88’)

Διαιτησία: Αντωνίου (Χουζανάς – Μπούρης)

ΡΥΣΙΟ: Αλωπούδης, Κοτσαρίδης, Τσουτσούδης, Χαλκιάς, Κυριακίδης, Μπουλιώνης, Τσουκάνης (68’ Κοντοπίδης), Μπάφας, Μπίκας (46' Παπαδόπουλος), Αλιβάνογλου, Μέτσιος (46’ Αναγνωστόπουλος)

ΕΠΑΝΟΜΗ: Μαλαμής, Μέμτσας, Βασιλειάδης, Ζιβαρίδης, Χατζηδρόσος, Ζησόπουλος, Πανιτσίδης, Νταντάμης, Πέτκος (55’ Αλεξάκης), Σφυρής (57’ Μπλέντι), Φακίτσας (84’ Μπαλασάς)