×

"Ματσάρα" στο Μοναστήρι, ισόπαλοι Μακεδονικός & Θρίαμβος Παρθενίου

στις 21/01/2017

Στο γήπεδο του Μοναστηρίου, ο Μακεδονικός ήρθε ισόπαλος με τον Θρίαμβο Παρθενίου σε ένα πολύ ενδιαφέρον ματς, το οποίο ολοκληρώθηκε με σκορ 2-2.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξεούμενοι με τον Ταχίρι στο 30ο λεπτό, όμως πέντε λεπτά μετά, ο Μακεδονικός κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Αλμπανίδη.

Η ομάδα του Παρθενίου με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πίεσε και κατάφερε να φτάσει στο γκολ, στο 54ο λεπτό με τον Μπένα. Λίγο πριν ολοκληρωθεί ο αγώνας, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν και έτσι γλίτωσαν την ήττα. Το γκολ του Μακεδονικού το πραγματοποίησε ο Βαρδαλής.

Μακεδονικός Μοναστηρίου - Θρίαμβος Παρθενίου 2-2

Σκόρερ: Ταχίρι (30’), Αλμπάνιδης (35’), Μπένας (54’), Βαρδαλής (90’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης Κ. (Αποστόλου - Χατζηβασιλείου)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Μπατζαρακίδης, Μανάκης (46’ Γκουγούλης), Τοπουζίδης (37’ Γιαννακίδης), Ιτούδης, Καρκαμάνης, Κορώνας, Αλμπανίδης, Βλάχας (69’ Γιουλάφης), Βαρδαλής, Ψαρράς, Σωτηριάδης

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Παρασίδης, Αδαμίδης, Δούνας, Χαριζάνης Ν. , Μπένας, Χώρης, Ταχίρι (75’ Πάνος), Χαριζάνης Π. , Μαρκούλης, Μαυρίδης (60’ Κουτσοδόντης), Χατσατριάν