×

"Ματσάρα" στον Ευόσμο, νίκη για τον Ντίνο Κούη επί του Εθνικού Ευόσμου (pics)

στις 21/01/2017

Ρεπορτάζ: Γιάννης Ντίνας

Ο Ντίνος Κούης, πήρε μια πολύ σπουδαία νίκη, καθώς το απόγευμα του Σαββάτου, αντιμετώπισε εντός έδρας τον Εθνικό Ευόσμου και κέρδισε με σκορ 3-2.

Οι φιλοξενούμενοι αν και προηγήθηκαν στο παιχνίδι με τον Γεωργάνο στο 6ο λεπτό, δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι τελικά από την αναμέτρηση. Μέσα σε τρία λεπτά, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και προηγήθηκαν στο παιχνίδι, με τους Σαρηγιαννίδη και Ικιούζη στο 22ο και στο 25ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Εθνικός πίεζε για να ισοφαρίσει, κάτι που τελικά δεν κατάφερε. Στο 85ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-1 με τον Τεκίδη, ενώ το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε από το δεύτερο προσωπικό γκολ του Γεωργάνου.

Ντίνος Κούης – Εθνικός Ευόσμου 3-2

Σκόρερ: Γεωργάνος (6, 90’), Σαρηγιαννίδης Π. (22’), Ικιούζης (25’), Τεκίδης (85’)

Διαιτησία: Μακρόπουλος (Μαδίτσης – Ζουρτουμίδης)

ΝΤ. ΚΟΥΗΣ: Τσακιρίδης, Τριανταφύλλου, Πατρίκης, Τσομπανίδης, Καρδαμήλης, Ικιούζης, Σαρηγιαννίδης Π. , Καπούλας, Καρβέλλας, Τεκίδης, Μεταξάς

Έπαιξαν ακόμη οι: Νάνος, Σαρηγιαννίδης Θ. , Πετρετζίκης

ΕΘΝΙΚΟΣ: Χατζημαυρουδής, Κίτρος Δ. , Λατσούδας, Σπανόπουλος, Λαμπρούδης, Μυλωνάς, Φιλιππίδης, Σαβανίδης, Ελεκίδης, Σουλμετάι, Γεωργάνος

Έπαιξαν ακόμη οι: Μπάρλης, Μακρής, Συμεωνίδης