×

"Γλίτωσε" στο φινάλε η Ένωση Καρατάσου, άτυχος ο Εθνικός Μετεώρων

στις 22/01/2017

Ο Εθνικός Μετεώρων δεν κατάφερε τελικώς να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης το πρωί της Κυριακής, καθώς ήρθε ισόπαλος με την Ένωση Ανθοκήπου Καρατάσου με σκορ 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 20οπ λεπτό με τον Βασιλειάδη, με τις δύο ομάδες να δίνουν μάχη, οι γηπεδούχοι για να ισοφαρίσουν και οι φιλοξενούμενοι για να κρατήσουν το μηδέν στην εστία τους και να σκοράρουν και ένα δεύτερο γκολ.

Τελικά, στο 88ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κατάφεραν και ισοφάρισαν με τον Βαλσακίδη και έτσι, Καρατάσος και Εθνικός ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Ενωση Ανθοκήπων Καρατάσου - Εθνικός Μετεώρων 1-1

Σκόρερ: Βασιλειάδης (20’), Βαλσακίδης (88’)

Διαιτησία: Μαρόπουλος (Ουζούνογλου – Λιαρής)

ΚΑΡΑΤΑΣΟΥ: Γιώτας, Μαρκάκης, Παπαδόπουλος Ε. , Μπαλτατζής, Βαλσακίδης, Κούμε, Παπαδόπουλος Χρ. , Παπαδόπουλος Κ. , Χήρας, Τριανταφυλλίδης, Αθανασιάδης

ΕΘΝΙΚΟΣ: Σγουρομάλης, Ταρασίδης, Ντόκε, Μωυσίδης, Καραβυζίνιας, Γκροπάι, Νοτάκης, Κάνο, Βασιλειάδης, Ελευθεριάδης, Τζιούτζιος