×

Παράσταση για έναν ρόλο στις Συκιές, άξιοι νικητές οι Ακρίτες Συκεών

στις 22/01/2017

Οι Ακρίτες Συκεών, έπειτα από εξαιρετική εμφάνιση, πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης το πρωί της Κυριακής, επικρατώντας της Ομόνοιας Σταυρούπολης με 6-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Πανάρετο Πανόπουλο στο 15ο λεπτό, στο 19ο λεπτό και στο 30ο λεπτό, ο Παπαδόπουλος σκόραρε δύο όμορφα γκολ και πριν την λήξη του πρώτου μέρους, ο Νίκος Βασσαϊτης ανέβασε τον πήχη του σκορ στο 4-0.

Στο 62ο λεπτό, έκανε το χατ – τρικ ο Παπαδόπουλος κάνοντας το 5-0. Στο 73ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ με τον Κοϊμτζίδη και στο 81ο λεπτό, διαμορφώθηκε το τελικό 6-1 με τον Βασσαϊτη.

Ακρίτες Συκεών - Ομόνοια Σταυρούπολης 6-1

Σκόρερ: Πανόπουλος (15’), Παπαδόπουλος Γ. (19’, 30’, 62’), Βασσαϊτης (36’, 81’), Κοϊμτζίδης (73’)

Διαιτησία: Φουστανάς (Τοροσιάδης – Παύλου)

ΑΚΡΙΤΕΣ: Τσιαμπέρας, Γεωργιάδης, Κοκκινίδης, Ευλογημένος, Χριστοδουλίδης, Βασσαίτης, Χατζηβασιλειάδης, Μυλωνάς (58’ Θεοδωρίδης), Παπαδόπουλος Γ. , Οκριασβίλι (46’ Μουρατίδης), Πανόπουλος (70’ Βασβάνης)

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χατζάρας, Παρασκευόπουλος, Ανδρεάδης, Μαβίδης, Βανδήρας, Σαριπανίδης, Λέτσιος, Κουλιανού, Γιαννουκίδης (16’ Κοϊμτζίδης), Μαυρίδης (46’ Δούλης), Ψάρρας (57’ Γριζόπουλος)