×

Δύσκολη νίκη για την Χαλκηδόνα, επικράτησε με 2-1 του Καλοχωρίου

στις 22/01/2017

Η Αναγέννηση Χαλκηδόνας, πήρε μια σπουδαία εντός έδρας νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου με σκορ 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Γάκης για τους γηπεδούχους στο πέμπτο λεπτό, με τον Χύσα να ισοφαρίζει στο 13ο λεπτό, φέρνοντας έτσι το παιχνίδι στα ίσια.

Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε από τον Ρίτε στο 38ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ομάδες δημιούργησαν αρκετές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, όμως το σκορ έμεινε ανέπαφο.

Αναγέννηση Χαλκηδόνας - Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου 2-1

Σκόρερ: Γάκης (5’), Χύσα (13’), Ρίτε (38’)

Διαιτησία: Ζαφειρόπουλος (Ελευθεριάδης – Τσεχελίδης)

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ: Κατρατσέας, Κούσας, Μερακλής, Αγγελίδης, Ρίτε, Ταρταμπούκας, Τανταλίδης, Γάκης, Κεσελίδης, Μανίκος, Θαμνίδης (46’ Ρίτε)

ΚΑΛΟΧΩΡΙ: Σίσκος, Γερολάκος, Χολέβας, Πόπτσης, Αραμπατζής, Τσούλε, Δήμας, Χύσα, Κοντογιώργης, Ιβανάι, Καρατζίδης (46’ Πολίτης)