×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Δίκαια νικητής ο Αξιός Ανατολικού στον Εύοσμο, νίκησε με 4-0 τον Αία Ευόσμου

στις 22/01/2017

O Aξιός Ανατολικού πήρε μια πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη, κερδίζοντας τον Αίαντα Ευόσμου με τελικό σκορ 4-0.

Το σκορ άνοιξε ο Κιοσέ στο 30ο λεπτό, με το 1-0 υπέρ του Αξιού να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, ο Αίαντας είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, όμως το πέναλτι που κέρδισε δεν ήταν εύστοχο.

Στο 61ο λεπτό, ο Βράκας έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας, ενώ το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε από το εύστοχο χτύπημα του Αλ. Κοπάτσι και το γκολ του Αλέξανδρου Κοπάτσι στο 84ο λεπτό.

Αίας Ευόσμου - Αξιός Ανατολικού 0-4

Σκόρερ: Κιοσέ (30’), Βράκας (61’), Κοπάτσι Αλ. (79’ πεν.), Κοπάτσι Άλεξ. (84’)

Διαιτησία: Χατζηπάντσιος (Λεζάι – Τσιντσάρ)

ΑΙΑΣ: Σταυρίδης, Στεφανόπουλος, Ναλμπάντης, Θεοχαράκης, Σέρα, Καραντασιάδης, Κοζαξής, Νικολόπουλος, Σαλτίδης, Γαβρίδης, Καρυπίδης

ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ: Αραμπατζίκος, Καμπράγκος, Βέρρος, Σαχίνης, Γκόλτσης, Τανούρκας, Βράκας, Δελής, Παναγιώτης, Κοπάτσι, Κιόσε