×

Φοίνικας για μεγάλα... γούστα, νίκησε με 3-2 τον Αετό Βασιλικών

στις 22/01/2017

Ο Φοίνικας Καλαμαριάς, πήρε μια πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον Φοίνικα Καλαμαριάς με τελικό σκορ 2-3.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο, με το τρίτο γκολ να αμφισβητείται έντονα από τον Αετό. Στο 14ο λεπτό ο Μαντζαρίδης έκανε το 1-0 για τον Φοίνικα, ενώ οι Βλαχογιώργος στο 32ο λεπτό και Τραϊτσης στο 45ο λεπτό ανέβασαν τον πήχη του σκορ στο 3-0.

Τα Βασιλικά στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν αλλαγμένα, έδωσαν πολύ μεγάλη μάχη, σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου. Κατάφεραν με τους Παπαδόπουλο στο 60ο λεπτό και Καράνταλη στο 75ο λεπτό να μειώσουν σε 2-3, όμως ο Φοίνικας κράτησε το υπέρ του σκορ και πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη.

Ο Αετός διαμαρτύρεται για την διαιτησία του κ. Αντωνίου, ενώ ζητά και τρία πέναλτι τα οποία ο κ. Αντωνίου δεν έδωσε.

Αετός Βασιλικών - Φοίνικας Καλαμαριάς 2-3

Σκόρερ: Μαντζαρίδης (14’), Βλαχογιώργος (32’), Τραϊτσης (45’), Παπαδόπουλος (60’), Καράνταλης (75’)

Διαιτησία: Αντωνίου (Μερκενίδης – Νατσιόπουλος)

ΑΕΤΟΣ: Σαράφης, Αστρίου, Συρόπουλος, Μπάρας, Χάρος, Μπουσνάκης Α. , Μελλίδης, Κόλα, Παπαδόπουλος, Λευκαρίτης, Γιαννακόπουλος

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μιχαηλούδης, Γαβριήλ, Κώστας, Δολιανίδης, Ματσαρίδης, Γκαργκαλατζίδης, Δελαπόρτας, Ζένκο, Μαλίκι, Τραϊτσης, Βλαχογιώργος

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 22 Ιανουαρίου 2017 20:20