×

Χωρίς δυσκολία οι Κανονιέρηδες, νίκησαν με 4-0 το Πολυδένδρι (pics)

στις 22/01/2017

Ρεπορτάζ: Γιάννης Ντίνας

Οι Κανονιέρηδες παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο, πήραν δίκαια τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον Ποντιακό Πολυδενδρίου με 4-0.

Το συγκρότημα του Φώτη Μούντα σκόραρε τρεις φορές στο πρώτο ημίχρονο "καθαρίζοντας" έτσι γρήγορα την υπόθεση νίκη. Στο 27ο λεπτό, ο Ιακωβίδης άνοιξε το σκορ, ενώ από εκεί και πέρα, ο Σταμπουλίδης πέτυχε χατ - τρικ τερμάτων. Μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους, πέτυχε δύο γκολ, στο 38ο και στο 44ο λεπτό, ενώ το τελικό 4-0 το διαμόρφωσε στο 74ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια, το πρώτο στο 40ο λεπτό με τον Ιακωβίδη και το δεύτερο με τον Ντίνα στο 64ο λεπτό.

Κανονιέρηδες - Ποντιακός Πολυδενδρίου 4-0

Δοκάρι: Ιακωβίδης (40’), Ντίνας (64’)

Σκόρερ: Ιακωβίδης (27’), Σταμπουλίδης (38’, 44’, 74’)

Διαιτησία: Αγγελάκης (Τσιότσιος – Γεωργόπουλος)

ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ: Αθανασούλης, Θεοδωρίδης, Βάκο, Μπασιάκος, Λαζαρίδης Θ. , Ιακωβίδης, Κουμαλάτσιος, Σταμπουλίδης, Καρανικόλας, Ντίνας, Πολυχρονιάδης

Έπαιξαν ακόμη οι: Μανδηλής, Μέρμηγκας, Βενιόπουλος

ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ: Ρουσσίδης, Μοσχόπουλος, Σιμελεκίδης, Κούμπας, Βασιλειάδης, Γκόδας, Στράντζαλης, Βαφειάδης, Σακονίδης, Φουλήρας, Κοτσαμπασίδης

Έπαιξαν ακόμη οι: Φουλήρας Π. , Ουσταμπασίδης, Μπέτσι