×

Νικηφόρα συνέχισε ο ΑΟΚ, επικράτησε με 2-0 της Δόξας Ελπίδας

στις 22/01/2017

O AOK Aγίου Αθανασίου, έπειτα από πολύ καλή εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας την μαχητική Δόξα Ελπίδας με 2-0.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι ομάδες αν και δημιούργησαν κάποιες φάσεις στο παιχνίδι, δεν κατάφεραν να φτάσουν στο πολυπόθητο γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευτυχία να προηγηθούν στο παιχνίδι, στο 60ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Χατζημιχαήλ, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από το γκολ του Μανώλη Λαφτσίδη.

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου - Δόξα Ελπίδας 2-0

Σκόρερ: Χατζημιχαήλ (60’), Λαφτσίδης (68’)

Διαιτησία: Τζίκας (Οκονιάτσης - Νταούκας)

ΑΟΚ: Χατζόπουλος, Τάφα, Μιμηκόπουλος Θ., Φιγκούρι, Αβραάμ, Βέλλιος, Λαφτσίδης, Χατζημιχαήλ, Μπαρντούσι, Πεταλάς, Μπούκας

ΔΟΞΑ: Πολατίδης, Αβραμίδης, Αγαθαγγελίδης, Σωτηριάδης, Πετρίδης, Κουγιουμτζίδης, Παπακωνσταντίνου, Βασιλειάδης, Τσιπλακίδης, Φέμι, Φωλτίδης