×

Σπουδαία νίκη της ΑΕ Κρήνης - Σοβαρός ο τραυματισμός του Βαξεβάνη

στις 28/01/2017

Η ΑΕ Κρήνης, πήρε τελικά τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον Μαραθώνας Καλαμαριάς με τελικό σκορ 3-0.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι, για την Κρήνη ο Βογατσάς και για τον Μαραθώνα ο Χατζής. Με τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, ο Μαραθώνας είχε και δεύτερο δοκάρι με τον Καραμούτσο. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βογατσά στο 60ο λεπτό, ενώ έντεκα λεπτά μετά σε φάση διαρκειάς και μετά από το δοκάρι του Δέλιου, ο Μάνιος έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον Μακόγλου στο 88ο λεπτό.

ΑΕ Κρήνης - Μαραθώνας 3-0

Αποβολή: Χατζής (70’)

Δοκάρι: Χατζής (24’), Βογατσάς (30’), Καραμούτσος (49’), Δέλιος (70’)

Σκόρερ: Βογατσάς (60’), Μάνιος (71’), Μακόγλου (88’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης (Φράγιος - Μπλάντας)

ΚΡΗΝΗ: Βλάχος, Αγκουζολόφ, Δέλιος, Ανέμου, Καρτσιώκης, Μέλιος, Μάρης (55’ Τερβισιάδης), Μακόγλου, Βογατσάς (85’ Διακάκης), Μανιός, Νικολούλης (75’ Μπαλτζής)

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ: Βαξεβάνης, Καρμίρης, Σαμαράς (70’ Βουτσινάς Γ.), Ρούκας, Βαϊρακτάρης, Μαντιδάκης, Δαναδιάδης, Καραμούτσος (55’ Κατιανός), Σοχολάρι, Χατζής, Γιάζμπεκ (72’ Κανούλας)