×

Νίκησε στο "ντέρμπι" ο ΠΑΟΚ Σταυρού, με κορυφαίους Κανέλλη & Μπουλάρι

στις 28/01/2017

Ο ΠΑΟΚ Σταυρού, παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, αντιμετωπίζοντας τον Κεραυνό Κολχικού, τον οποίο κέρδισε με 2-0.

Το συγκρότημα του κ. Σαλέπη άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με τον "δαιμονισμένο" Ηλία Κανέλλη, ο οποίος μαζί με τον Μπουλάρι, ήταν οι δύο καλύτεροι παίκτες του ΠΑΟΚ στον αγώνα.

Στο 32ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Στιβαστάρη, έπειτα από πολύ όμορφη προσπάθεια των παικτών του ΠΑΟΚ. Στο δεύτερο ημίχρονο, το Κολχικό ανέβασε ρυθμούς, έχασε κάποιες φάσεις για να ισοφαρίσει, όμως στο 75ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, την εκτέλεση την οποία ανέλαβε ο Μπουλάρι, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι φιλοξενούμενοι ηττήθηκαν μετά από 3 περίπου μήνες.

ΠΑΟΚ Σταυρού - Κεραυνός Κολχικού 2-0

Αποβολή: Αδαμίδης (80’)

Δοκάρι: Στιβαστάρης (32’)

Σκόρερ: Κανέλλης (2’), Μπουλάρι (75’ πεν.)

Διαιτησία: Λυμπούδης (Αϊναλής – Τσιότσιος)

ΣΤΑΥΡΟΣ: Έλβις, Στιβαστάρης, Σαϊμίρ, Καρακεχαγιάς, Σαλέπης, Πλουμούδης, Μπουλάρι, Μπελές, Κανέλλης, Παπαθανασίου, Πασσαλής

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Πρόκος, Θεολογάκης, Τσίτσος

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Κεπίδης, Μπουλουκάς, Πεταλωτής, Γιόρμανης, Σαλτίρης, Σαββίδης, Μαλαμίδης, Γκούνιος, Ιορδανόπουλος, Τσερνώφ, Σολωμονίδης