×

Με άνεση η Δορκάδα, νίκησε με 4-0 τον Μακεδονικό Ασκού

στις 28/01/2017

O ΠΑΟ Δορκάδας, παίζοντας πολύ καλό και όμορφο ποδόσφαιρο, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας του Μακεδονικού Ασκού με 4-0.

Το συγκρότημα του Μαργαρίτη Κεχαγιά άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με τον Μυλωνά, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Χασιώτης έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων.

Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε από τους Γιαλαμίδη (49ο λεπτό) και Χατζόπουλο στο 66ο λεπτό.

Το ντεμπούτο του με την φανέλα του ΠΑΟ Δορκάδας, έκανε ο νεοαποκτηθείς Κοσμάς Βακουφάρης.

ΠΑΟ Δορκάδας - Μακεδονικός Ασκού 4-0

Δοκάρι: Γιαλαμίδης (19’), Ακασίδης (47’), Νικολαϊδης (66’)

Σκόρερ: Μυλωνάς (36’), Χασιώτης (38’), Γιαλαμίδης (49’), Χατζόπουλος (66’)

Διαιτησία: Παλιούρας (Νατσιόπουλος – Κυριακίδης)

ΔΟΡΚΑΔΑ: Μπαλάσκας, Μυλωνάς, Βασλής, Χατζόπουλος, Φαχαντίδης, Ζογλοπίτης, Νικολαϊδης (75’ Βασιλείου Φ.), Γιαλαμίδης (83’ Τσαγγαρλής), Βακουφάρης (71’ Σπυρίδης), Χασιώτης, Βασιλείου Α.

ΑΣΚΟΣ: Αναστασόπουλος, Ισχυρόπουλος (69’ Γκασγκαλίδης), Κοπαλίδης, Κριτόπουλος (77’ Αλεξιάδης), Γεμενετζής, Κεμανετζής (65’ Τζημάνης), Σκολαρίκης, Πάγγαλης, Ακασίδης, Σουκάντος, Λούλα