×

Νίκη για την Νεοχωρούδα, επικράτησε με 2-1 του ΜΑΣ Αγχιάλου

στις 28/01/2017

Η Νίκη Νεοχωρούδας, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον ΜΑΣ Αγχιάλου με 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Τσουλχάι στο 17ο λεπτό, ενώ επτά λεπτά μετά, η Αγχιάλος ισοφάρισε με τον Ιωάννου. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε από τον Γεωργιάδη στο 40ο λεπτό.

Οι δύο ομάδες δημιούργησαν φάσεις στο δεύτερο μέρος του αγώνα, χωρίς όμως να διαφοροποιείται το τελικό σκορ.

Νίκη Νεοχωρούδας - ΜΑΣ Αγχιάλου 2-1

Σκόρερ: Τσουλχάι (17’), Ιωάννου (24’), Γεωργιάδης (40’)

Διαιτησία: Μαρόπουλος (Μποζατζίδης – Ανδρέου)

ΝΙΚΗ: Ευθυμιάδης, Καναβός, Ναζλίδης Γ. , Τσουλφάς, Μέγας, Ζέγος, Καψάλης, Γρούτκας (78’ Κουριντελής), Τσουλχάι, Γεωργιάδης, Ευαγγέλου (59’ Νάκου)

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Μπαξεβάνης, Σαράντης Λ. , Πεσάι, Παναγιώτη Ε. , Τικόζογλου (77’ Αϊβαζόγλου), Ιωάννου Σ. , Λιούλιας Α. (59’ Παπαγεωργίου) ,Μπαρμπούτας, Ιωάννου (64’ Αρβανιτίδης), Σαράντης Δ. , Σπυριδόπουλος