×

"Απέδρασε" με την νίκη από την Καλαμαριά ο Αχιλλέας Περαίας

στις 29/01/2017

Ο Αχιλλέας Περαίας πήρε τελικά τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας την Αναγέννηση Αγίου Ιωάννη με τελικό αποτέλεσμα 3-1.

Το συγκρότημα του Χρύσανθου Κασλή άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Πανταζίδη, με το 0-1 να παραμένει ανέπαφο μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο 54ο λεπτό, ο Μαραμπαϊδης έκανε δύο τα τέρματα του Αχιλλέα και τέσσερα λεπτά μετά, ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0 για την Περαία. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε από τον Καραγκιαουρίδη στο 71ο λεπτό.

Στο 56ο λεπτό, ο Αχιλλέας Περαίας έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Λαζαρίδη.

Αναγέννηση Αγ. Ιωάννη - Αχιλλέας Περαίας 1-3

Αποβολή: Λαζαρίδης (56’)

Σκόρερ: Πανταζίδης (34’), Μαραμπαϊδης (54’, 58’), Καραγκιαουρίδης (71’)

Διαιτησία: Παρούτογλου (Μερκενίδης Α. – Δεμερτζής)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Σαμολαδάς, Σπυρίδης, Ταξίδης, Καλτσίδης, Ματούλας (48’ Μικρόπουλος), Ισόπουλος (58’ Αλευράς), Αρμουτλής (46’ Σφήκας Ε.), Ζερβόπουλος, Κυλάδης, Μιχαηλίδης, Καραγκιαουρίδης

ΠΕΡΑΙΑ: Πλαστήρας, Πανταζίδης, Κουμπατίδης, Κοκολάκης, Αθανασούλης, Τζίκος (46’ Μαραμπαϊδης), Ασλανίδης, Βαλαβάνης, Λαζαρίδης, Μηνασίδης (60’ Κουταλής), Τσιπιρτίμης