×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Νίκησε στο "ντέρμπι" ο Άρης Καβαλαρίου (1-0) τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου

στις 29/01/2017

Ο Άρης Καβαλαρίου συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας, κερδίζοντας εντός έδρας τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου με 1-0.

Το συγκρότημα του Φώτη Γουνιώτη με αυτή του την νίκη, συνεχίζει και βρίσκεται στη πρώτη θέση του τετάρτου ομίλου. Το γκολ της συνάντησης, επιτεύχθηκε από τον Ζαχαριάδη στο 28ο λεπτό.

Στο 43ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, όταν η προσπάθεια του Παπαδόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο γήπεδο παρευρέθηκαν πάνω από 100 άτομα, με τον Άρη να παίρνει μια πολύ σημαντική νίκη.

Αρης Καβαλαρίου - Κεραυνός Ωραιοκάστρου 1-0

Δοκάρι: Παπαδόπουλος (43’)

Σκόρερ: Ζαχαριάδης (28’)

Διαιτησία: Χανίδης (Πατσιάς – Ασλάνης)

ΑΡΗΣ: Βαρούτης, Φυντανίδης, Καρασταύρου, Κοσμούδης, Καρυοφυλλίδης, Εγγλέζος, Μπουλαλάς (90’ Ισαγκουλάν), Σπυρινούδης, Μακρίδης (71’ Χατζησαββίδης), Παπαδόπουλος, Ζαχαριάδης (87’Μπάλας)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Μητακίδης, Λιοτήρης (73’ Ραφαηλίδης), Δαηλίδης Ε. , Μαναβίδης (81’ Λέσης), Πουσουλίδης, Κάτσας, Κουτζαμάνης Δ. (57’ Μαρίτσιος) , Κουτζαμάνης Λ. , Εξαδάκτυλος, Μαρίνης Ν. , Γκαμπέσης