×

Νίκη για τα Χελιδόνια, επικράτησαν με 4-2 της Ομόνοιας Σταυρούπολης

στις 29/01/2017

Τα Χελιδόνια, παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας την Ομόνοια Σταυρούπολης με 3-1.

Χατ – τρικ τερμάτων πέτυχε ο Αγγελίδης για τα Χελιδόνια, ο οποίος ήταν εκπληκτικός στο παιχνίδι, το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε από το γκολ του Βουτσά στο 67ο λεπτό.

Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε από τα τέρματα του Ζαφειριάδη στο 74ο λεπτό και του Ανδρεάδη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ομόνοια Σταυρούπολης - Χελιδόνια 2-4

Σκόρερ: Αγγελίδης (7’, 8’, 55’), Βουτσάς (67’), Ζαφειριάδης (74’), Ανδρεάδης (90’)

Διαιτησία:  Κατσικογιάννης (Στάγκος – Νικολής)

ΟΜΟΝΟΙΑ: Χατζάρας, Παρασκευόπουλος, Ανδρεάδης, Μαβίδης, Βανδήρας, Σαρηπανίδης (66’ Βουτσάς), Λέτσιος, Κουλιάνου, Μαυρίδης (40’ Δούλης), Κοϊμτζίδης, Ψάρρας

ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ: Πετράκης, Αγγελίδης, Κριτσιάνης (57’ Αναστασιάδης), Ρανχία, Τσιαϊλιάνης, Πιπιλίκας, Καραμπίνας, Μουμτζής (66’ Ζαφειριάδης), Τράικος, Ματθαιόπουλος Π. (46’ Ντρίζα), Ματθαιόπουλος Μ.