×

"Άναψαν" οι μηχανές στο Πανόραμα, μεγάλη νίκη επί της ΑΕ Κρήνης

στις 04/02/2017

Το Πανόραμα, παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, πήρε μια πολύ σημαντική νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την Αθλητική Ένωση της Κρήνης με 3-0.

Στο 31ο λεπτό, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αφεντούλη, ενώ ο Μαρίγκος στο 51ο λεπτό έκανε δύο τα τέρματα του Πανοράματος. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 90ο λεπτό από το αυτογκόλ του Ανδρέου.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Κρήνη έχασε την ευκαιρία να σκοράρει, όταν ο Βογατσάς εκτέλεσε άστοχα πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του.

Πανόραμα - ΑΕ Κρήνης 3-0

Σκόρερ: Αφεντούλης (31’), Μαρίγκος (51’), Ανδρέου (90’ αυτ.)

Διαιτησία: Βανδουλάκης (Μερκενίδης – Παπαδοπούλου)

ΠΑΝΟΡΑΜΑ: Μπέζας, Γαλιτσιάνος, Παζάρας (72’ Λακόπουλος), Λαγογιάννης, Κρίτσκας (56’ Κώστας), Ιωαννίδης Π. , Τσουπράς (70’ Δαμιανός), Μαρίγκος, Ιωαννίδης Γ. , Τσουκαλάς, Αφεντούλης

ΚΡΗΝΗ: Βλάχος, Ζολόβ (65’ Ανδρέου), Κριτσωτάκης, Ανέμου, Δέλιος, Τερβισιάδης, Νικολούδης (78’ Αποστολίδης), Μάρης (46’ Μπαλτζής), Μακκόγλου, Μάνιος, Βογατσάς