×

Μεγάλη εμφάνιση για την Νεοχωρούδα, νίκησε με 4-1 τον Όλυμπο

στις 04/02/2017

Η Νίκη Νεοχωρούδας, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον Όλυμπο Δενδροποτάμου με 4-1.

Στο 2ο λεπτό, η Νίκη προηγήθηκε με το γκολ του Τσουλχάι, ενώ λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, ο Μαύρος έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην Νεοχωρούδα.

Στο 65ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 με το όμορφο γκολ του Τσαουσίδη, όμως η Νίκη ολοκλήρωσε τον αγώνα νικηφόρα, διαμορφώντονας το τελικό σκορ σε 4-1, χάρις στα δύο γκολ του Τσουλχάι στο 80ο και στο 85ο λεπτό.

Ολυμπος Δενδροποτάμου - Νίκη Νεοχωρούδας 1-4

Σκόρερ: Τσουλχάι (2’, 80’, 89’), Μαυρός  (45’ αυτ.), Τσαουσίδης (65’)

Διαιτησία: Παλιούρας (Ζουρτουμίδης – Πατσιάς)

ΟΛΥΜΠΟΣ: Ιωαννίδης, Κουκουτσέλος, Ζήκας, Καρακασίδης, Μαύρος, Παπαδόπουλος, Παπαδημητρίου, Αθανασίου, Καρακασίδης Α. , Κισκορίδης, Τσαουσίδης

ΝΙΚΗ: Ευθυμιάδης, Καναβός, Ναζλίδης, Ζυγός, Μέγας, Καψάλης, Μαστορόπουλος, Γρούτκας, Τσουλχάι, Γεωργιάδης, Τσαμήτρος