×

Ακάθεκτος και... ωραίος ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, νίκησε με 2-0 το Καλοχώρι

στις 05/02/2017

Ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, έπειτα από πολύ καλή εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου με 2-0.

Στο 9ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, όμως η προσπάθεια του Χατζημιχαήλ σταμάτησε στο δοκάρι. Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, ο ΑΟΚ είχε δεύτερο δοκάρι, αυτή την φορά με τον Βέλιο.

Το 1-0 έγινε από τον Μπαρντούσι στο 50ο λεπτό, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον Μπούκα στο 70ο λεπτό.

ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου - Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου 2-0

Δοκάρι: Χατζημιχαήλ (9’), Βέλιος (46’)

Σκόρερ: Μπαρντούσι (50’), Μπούκας (70’)

Διαιτησία: Μολιχιτούδης (Παπαδόπουλος Π. – Μερκενίδης)

ΑΟΚ: Χατζόπουλος, Τάφα, Μιμηκόπουλος, Φιγκούρι, Αβραάμ, Βέλιος, Λαφτσίδης, Χατζημιχαήλ, Μπαρντούσι, Μπούκας, Κωνσταντινίδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τάχατος, Σάμιος, Κουνουπάκης

ΚΑΛΟΧΩΡΙ: Σίσκος, Χατζησάββας, Χολέβας, Πόπτσης, Κοντογιώργης, Τσούλε, Ιβανάι, Χύσα, Καρατζίδης, Γερολάκος, Αραμπατζής,

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Παπαμιχαηλίδης, Κωστάκης, Κάτσιος