×

Μπαίνει στο "κόλπο" της ανόδου ο ΠΟ Ξηροκρήνης

στις 05/02/2017

Ο ΠΟ Ξηροκρήνης, πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον Βορρά Αμπελοκήπων με τελικό σκορ 4-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο πέμπτο λεπτό με τον Αναστασιάδη, ενώ στο 46ο λεπτό, έκαναν δύο τα τέρματά τους με τον Τσάνταλη.

Λίγα λεπτά μετά, ο Βορράς μείωσε σε 2-1, ένα γκολ που δεν ήταν αρκετό για να βοηθήσει. Στο 70ο λεπτό, ο Μπαντίκος έκανε το 3-1, ενώ το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε και πάλι από τον Μπαντίκο στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Εκπληκτικοί στον αγώνα ήταν οι Χατζάρας και Κέζος. Με αυτή την νίκη η Ξηροκρήνη μπαίνει "σφίνα" για την άνοδο, αποδεικνύνοντας πως δεν έχει παραδώσει τα όπλα της.

ΠΟ Ξηροκρήνης - Βορράς Αμπελοκήπων 4-1

Διαιτησία: Παλάσκας (Πασσιάμης – Σπανός)