×

Η ανατροπή της... ανατροπής έγινε στη Κρήνη!

στις 11/02/2017

Η ΑΕ Κρήνης πήρε την νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας εντός έδρας την Αναγέννηση Ρυσίου με τελικό αποτέλεσμα 3-2.

Το σκορ άνοιξε ο Ανδρέου για την Κρήνη στο 30ο λεπτό. Το Ρύσιο μέσα σε οκτώ λεπτά, κατάφερε να κάνει την ανατροπή του σκορ. Στο 50ο λεπτό, ο Αλιβάνογλου ισοφάρισε και στο 58ο λεπτό ο Σταυριανός έκανε το 2-1 για την Αναγέννηση.

Η Κρήνη δημιούργησε πολλές φάσεις και κατάφερε με τον "δαιμονισμένο" Μάνιο να κάνει την ανατροπή με τα δύο γκολ του στο 70ο και στο 78ο λεπτό.

ΑΕ Κρήνης - Αναγέννηση Ρυσίου 3-2

Δοκάρι: Δέλιος (25’)

Σκόρερ: Ανδρέου (30’), Αλιβάνογλου (50’), Σταυριανός (58’), Μάνιος (70’, 78’)

Διαιτησία: Χατζηπάντσιος (Συμεωνίδης – Ντάνης)

ΚΡΗΝΗ: Ραμφόπουλος, Ανέμου, Δέλιος, Μπαλτζής, Κριτσιωτάκης, Μέλιος, Μακκόγλου, Ανδρέου, Νικολούλης (70’ Αμπουζολόφ), Μάνιος (81’ Ντερβισιάδης), Βογατσάς (85’ Διακάκης)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Ηλιάδης, Μπουλιώνης (69’ λ.τ Κοντοπίδης), Κοτσαρίδης, Χαλκιάς, Κυριακίδης, Τζιόλας, Αναγνωστόπουλος (78’ Μπίκας), Μπεζιάνης, Σταυριανός, Αλιβάνογλου, Τσουτσούδης (46’ Μαλαμίδης)