×

"Άτρωτος" ο Αριστοτέλης, νίκησε με 2-0 τον Κισσό Χορτιάτη

στις 11/02/2017

Ο Αριστοτέλης Καλαμαριάς συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας, κερδίζοντας εύκολα στην έδρα του (το γήπεδο του Αριστοτέλη Καλαμαριάς) τον Κισσό Χορτιάτη με 2-0.

Το σκορ άνοιξε από τον Νικολαϊδη στο 55ο λεπτό, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον Πλιάκη στο 81ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω της αποβολής του Γαλανίκα.

Αριστοτέλης - Κισσός Χορτιάτη 2-0

Αποβολή: Γαλανίκας (75’)

Σκόρερ: Νικολαϊδης (55’), Πλιάκης (81’)

Διαιτησία: Αμανατίδου (Ξενιτόπουλος –Τσεχελίδης)

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ: Γαλανίκας, Μαζουλουξής, Πλιάκης, Παρταλιός, Κοκκινίδης, Κρέκα (42’ Γιαλδιτζής), Μπαμπικέρ (75’ Σαρακινός), Μετσάι (83’ Χατζόπουλος), Νικολαϊδης, Πλιάκης, Λαμάι

ΚΙΣΣΟΣ: Θεολόγου, Δαπίδας (59’ Βερτουδάκης), Κυριαζής, Αναγνώστου, Στάκας, Αρβανιτίδης, Χαρατσής, Βαρβετσιώτης (75’ Σιδερόπουλος), Νανακούδης (75’ Γκόλιας), Ελευθεριάδης, Λανάι