×

Ευρύ "ξέσπασμα" για την ΠΑΕ Τερψιθέας, νίκησε με 5-1 την Νίκη Ευκαρπίας!

στις 12/02/2017

Η ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστρας, πραγματοποιώντας εκπληκτική εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το πρωί της Κυριακής, κερδίζοντας την Νίκη Ευκαρπίας με 5-1!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο, χάρις στα δύο γκολ του Τόλιου και το τέρμα του Κέντρου. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Τόλιος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το χατ - τρικ τερμάτων του και σημείωσε έτσι το τέταρτο γκολ της Τερψιθέας.

Στο 78ο λεπτό και πάλι ο Τόλιος έκανε το 5-0, ενώ το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε από το γκολ του Αθίτσου στις καθυστερήσεις του αγώνα.

ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας - Νίκη Ευκαρπίας  5-1

Σκόρερ: Τόλιος (5’, 32’, 50’ πεν. , 78’), Κέντρος (9’), Αθίτσος (90’)

Διαιτησία: Παπαδόπουλος Γ. (Φαχανάς – Τσίντσαρ)

ΤΕΡΨΙΘΕΑ: Μπογδάνος, Κατσίρης (38’ Καρακώτσογλου), Δεμίρης, Κέντρος, Τσανδάρης, Νίκου Λάππας, Σαβλίδης, Νόικος, Τόλιος (90’ Μάρκου), Τσιάκος (64’ Σκοτίδας), Παπαχρήστου

ΝΙΚΗ: Μαλέσιος, Σαββόπουλος (34’ Τουμπόγλου), Παπαχρυσάνθου, Φαρμάκης, Τομπουλίδης, Ανεστάκης, Δημητριάδης (46’ Καμαριώτης), Καραμπατάκης – Κολέσης, Τσιαμήτρος, Πλάκου, Γιουμίδης (30’ λ.τ Αθίτσος)