×

"Ακάθεκτος" ο Άγιος Γεώργιος, νίκησε με 3-1 την Ελπίδα Τούμπας

στις 12/02/2017

Ο Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις του το πρωί της Κυριακής, καθώς κέρδισε την Ελπίδα Τούμπας με 3-1.

Στο πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες έκαναν κάποιες ευκαιρίες στις οποίες όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν και έτσι το τελικό 0-0 του πρώτου μέρους, έδωσε τροφή για τους προπονητές των δύο ομάδων έτσι ώστε να τους δώσουν ώθηση για το δεύτερο μέρος.

Στο 50ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νιμβρόγλου και επτά λεπτά μετά, ο Κοκκινοπλίτης έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων.

Στο 65ο λεπτό, ο Πέτρος Πάνο έκανε το 3-0, ενώ το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παγωνούδη στο 89ο λεπτό.

Αγ. Γεώργιος Ν.Κρήνης - ΑΕ Ελπίδα Τούμπας 3-1

Σκόρερ: Νιμβρόγλου (50’ πεν.), Κοκκινοπλίτης (57’), Πάνο (65’), Παγωνούδης (89’ πεν.)

Διαιτησία: Φουστάνας (Δημάκας – Μπούρης)

ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Μισιρλής, Παπάζογλου, Βαλαβάνης, Γευγελίδης Χ. , Γευγελίδης Σ. , Τεντόγλου, Πάνο, Τσιμώνης, Νιμβρόγλου, Κοκκινοπλίτης, Κασάπι

ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ: Μακρίδης, Μάττας, Γαλλίδης, Πολυμέρης, Κανατάς, Τσουρίκας, Τόζιος, Σιδηρόπουλος, Παγωνούδης, Αντάρ Μαυρίδης, Χόχας