×

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Ιωάννης Παπάφης & Αστραπή Νεάπολης

στις 12/02/2017

Στο γήπεδο της Τριανδρίας, ο Ιωάννης Παπάφης ήρθε ισόπαλος με σκορ 1-1 με την Αστραπή Νεάπολης, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό στην τελική κατάταξη.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Κολώκα, ενώ στο 30ο λεπτό, η ομάδα του Παπάφη είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, όμως η προσπάθεια του Ηλιάδη σταμάτησε στο δοκάρι.

Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 55ο λεπτό με τον Ηλιάδη, ενώ στο 77ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Λαναρά.

Ιωάννης Παπάφης - Αστραπή Νεάπολης 1-1

Αποβολή: Λαναράς (77’)

Δοκάρι: Ηλιάδης (30’)

Σκόρερ: Κολώκας (6’), Ηλιάδης (55’)

Διαιτησία: Στραντζαλίδης (Παπαναστασίου – Μπλάντας)

Ι. ΠΑΠΑΦΗΣ: Εμμανουηλίδης, Λαναράς, Καρατάκης (51’ Πανταζής), Χάσα, Τοπαλάκης, Κωνσταντόπουλος, Μπουζάλης, Κανκάρας Α. , Ηλιάδης (75’ Χαραλαμπόπουλος), Καρασερίδης, Τσουκανέλης (53’ Καντάρας Ο.)

ΑΣΤΡΑΠΗ: Παπαιωάννου, Τσακαλέρης Χ. , Γιάχος (60’ Μπασδάρας), Γκατζογιάννης, Βουγιουκάκης, Κολώκας, Φράγγαλης, Τσακαλέρης Γ. (85’ Χολέξα) , Σίγκελης, Αποστολίδης (60’ Ζαλακίδης), Καρακινάρης