×

Άνετος και ωραίος ο Μακεδονικός, νίκησε με 5-0 το Μεσαίο

στις 12/02/2017

Ο Μακεδονικός χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας εκτός έδρας την Αστραπή Μεσαίου με σκορ 5-0.

Στο 26ο λεπτό, ο Βεϊδαμενίδης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ ένα λεπτό μετά, ο Ζαγναφέρης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 56ο λεπτό ο Κοντσίδης έκανε το 3-0, με τον Ζαγναφέρη στο 82ο λεπτό να σκοράρει για δεύτερη φορά στο παιχνίδι. Το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε από τον νεοεισελθών Βασίλη Μπακαρόπουλο στο 89ο λεπτό.

Αστραπή Μεσαίου - Μακεδονικός 0-5

Αποβολή: Κουτρουδίτσης (15’)

Σκόρερ: Βεϊδαμενίδης (26’), Ζαγναφέρης (27’, 82’), Κοντσίδης (56’), Μπακαρόπουλος (89’)

Διαιτησία: Παπαγγελής (Δεμερτζής – Πάνου)

ΜΕΣΑΙΟ: Κασαπίδης, Μαρμαρίδης, Ευστρατιάδης, Κουτρουδίτσης, Φωτιάδης, Λιθοξόπουλος, Λαζαρίδης, Λιθοξόπουλος Ι. , Παρασκευόπουλος, Μελετλίδης, Σιάνας

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Παπαθανασίου, Πιτσόκος, Δήμου, Αντωνιάδης, Κοντσίδης, Αβαλιάν, Βεϊδαμενίδης, Γαρύφαλος, Στασινόπουλος, Ζαγναφέρης, Παπαποστόλου