×

Μεγάλη νίκη για τον Ηρακλή Αμπελοκήπων - Τρεις αποβολές στο παιχνίδι

στις 12/02/2017

Ο Ηρακλής Αμπελοκήπων πήρε την νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας εκτός έδρας τον ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας με τελικό σκορ 2-1.

Ο αγώνας τα είχε όλα, τρία γκολ και τρεις αποβολές εκ των οποίων οι δύο ήταν για τον Ηρακλή. Στο 2ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Σακκαλή, με το 1-0 να παραμένει έως το τέλος του πρώτου μέρους.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Τζεβελέκης ισοφάρισε σε 1-1 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Στο 64ο λεπτό, οι δύο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω των αποβολών του Σάρρου και του Ζαραγκούλια. Έξι λεπτά μετά, ο Ηρακλής δέχθηκε και δεύτερη κόκκινη κάρτα. Ο Παπάζογλου αποχώρησε με κόκκινη από το παιχνίδι και οι φιλοξενούμενοι έμειναν με εννιά.

Στο 85ο λεπτό, ο Σακκαλής έδωσε την νίκη στην ομάδα του με όμορφο γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-2

Αποβολή: Σάρρος (64’), Ζαραγκούλιας (64’), Παπάζογλου (70’)

Σκόρερ: Σακκαλής (2’, 85’), Τζεβελέκης (50’ πεν.)

Διαιτησία: Μπούτσικος (Νικολαϊδης – Πατσιάς)

ΠΟΜ: Κωφός, Ζαραγκούλιας, Τάνγκου, Κρημιανιώτης, Προδρομίδης, Παναγιωτίδης, Μουρατίδης, Πηρουνάκης, Πασχαλίδης, Τζεβελέκης, Κουστράβας

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Κεραμιδάς, Ζέρβας και Αναστασιάδης

ΗΡΑΚΛΗΣ: Νιάνιος, Σαμαλίδης, Καραπέτρος, Παναγιωτίδης, Σακκαλής, Μισαηλίδης, Ζαλακίδης, Παπάζογλου, Ανδριόπουλος, Σάρρος, Σπάσης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τσεκερίδης, Παπαδημητρίου και Μπετσάκος