×

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχθηκαν Νικόπολη & Κεραυνός Αγίου Παύλου

στις 12/02/2017

Στο γήπεδο της Ηλιούπολης, ο Αθλητικός Μορφωτικός Σύλλογος της Νικόπολης ήρθε ισόπαλος με τον Κεραυνό Αγίου Παύλου με σκορ 1-1.

Οι δύο ομάδες έδωσαν μάχη μέχρι τέλους για να πάρουν την νίκη, όμως το 1-1 έμελλε να ήταν το τελικό σκορ. Στο 80ο λεπτό, ο Τσαπνίδης άνοιξε το σκορ για τον Κεραυνό, ενώ το τελικό 1-1 διαμορφώθηκε στο 85ο λεπτό από τον Ηλιόπουλο.

Μετά το τέλος του αγώνα, οι γηπεδούχοι έκφρασαν τα παράπονά τους για την διαιτησία του κ. Βέρρου. Οι γηπεδούχοι σκέφτονται ακόμη και την αποχώρηση για το πρωτάθληα (!), κάτι που θα συζητηθεί από τις αρχές της εβδομάδας με την διεξαγωγή διοικητικού συμβουλίου.

ΑΜΣ Νικόπολη - Κεραυνός Αγίου Παύλου 1-1

Σκόρερ: Τσαπνίδης (80'), Ηλιόπουλος (85')

Διαιτησία: Βέρρος (Οκονιάτσης – Τριχάχαλος)

ΝΙΚΟΠΟΛΗ: Βέττης, Μπερμπέρης, Γκιόκας, Δουλγερίδης, Ηλιόπουλος, Ιωαννίδης, Αραμπατζής, Σουγιολτσής, Κωνσταντινίδης, Καλμέτι, Μποζίδης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Σεμπίρης, Φρυδάς, Ζβίγγος, Ζιάκος, Τσαπνίδης, Σπηλιώτης, Τσιούκας, Κυφωνίδης, Ούτσι, Μπάσε, Μουρατίδης